Česká dvojice sudích byla neoblomná! Ve finále házenkářů zastavila nadržování domácím

Jiří Novotný (ve žlutém vlevo) a Václav Horáček (ve žlutém vpravo) sklidili obdiv za to, že nepodlehli tlaku a zapískali rovinu.
 Ostatní sporty 
03. února 2015 04:01 / Svaz české házené
Čeští házenkářští sudí Jiří Novotný a Václav Horáček se dostali do povědomí házenkářské veřejnosti na celé planetě. A ve velmi dobrém světle Ve finále mužského světového mistrovství v Kataru totiž zapískali rovinu, na což nebyl domácí celek zvyklý. Právě kvůli přízni rozhodčích prošel až do finále. Tam ho za pomoci férového pískání zastavila Francie.

Hráči Francie porazili ve finále soupeře z Kataru 25:22. A celý svět tleskal právě dvojici sudích, protože všichni s napětím očekávali, co se bude ve finále dít. Postup domácích do boje o zlato totiž provázelo nadržování jiných rozhodčích, nad kterým odborníci kroutili hlavou.

Toho si byli Češi dobře vědomi. „Byli jsme pod velkým tlakem. Všude se diskutovalo a psalo, co nastane ve finále. Ten zápas byl mnohem sledovanější než za normálních okolností,“ komentoval situaci Novotný, který se však odmítl vyjádřit k výkonům rozhodčích v předešlých zápasech Kataru. „Neměl bych být kritický ke svým kolegům,“ vysvětlil sudí.

Pozor si musel dávat na to, aby Kataru nepomáhal, ale ani neuškodil. „Obecně to chodí tak, že domácí týmy jsou na svém šampionátu úspěšné až na výjimky. Téměř vždy se dostanou minimálně do semifinále, protože když je ženou diváci, hodně to pomáhá,“ uvedl Novotný.

S kolegou Horáčkem však rozhodčí z předešlých zápasů nenapodobili a pískali rovinu, která přinesla Francii titul díky výhře o tři branky. „Tlak byl obrovský, ale máme z toho dobrý pocit. Nepočítali jsme, že by nás vybrali finále. Ale byli jsme rádi, že jsme dostali takovou šanci. Je to prestižní věc a bylo to naše první finále,“ řekl Novotný.

Ohlas byl podle něj neuvěřitelný. „Chodily smsky, emaily, zprávy na Facebooku. Hodně lidí nám gratulovalo,“ poznamenal Novotný.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Fanynky šílí! Americký herec Channing Tatum sdílel svou nahatou fotku ze sprchy

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Olga Matušková uctila na Vyšehradě památku Waldemara Matušky

2. Kateřina Kornová vyrazila se synem na dovolenou

3. Pamatujete slavné duo Kamélie? Takhle dnes zpěvačky vypadají

4. Zpěvačka Marcela Březinová strávila dětství v klášterní škole v Africe. Jak na to vzpomíná?

5. Taťána Gregor Brzobohatá si do kavárny nosí vlastní hrnek

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn