Češi hokejisté vypráskali v Karlových Varech Rusy 3:0

Alexandr Salák byl jednou z ústředních postav výhry. V české bráně stál pevný jako skála.
 Hokej
06. února 2015 04:04 / Facebook
Koukal, Simon, Vondrka. To jsou jména českých hokejistů, kteří se v utkání Euro Hockey Tour v Karlových Varech proti Rusku zapsali do listiny střelců. Alexandr Salák udržel čisté konto. Češi si připsali výhru 3:0.

Ruský gólman Šaryčenkov lovil puk z klece, jen co se dostala na led čtvrtá formace. Vondrka vyzval ke gólu mezi kruhy Koukala, který se nenechal zabránit Popovem a zavěsil. 1:0.

Rusové však nechtěli hrát druhé housle a také hrozili. Vždy však narazili na výborného Saláka, který odmítal inkasovat. Zlikvidoval útok dvojice Glinkin a Liktionov, střelu Koledova i ránu Jakovleva. Na druhé straně dal o sobě vědět nestárnoucí Ručinský, avšak puk za záda ruského brankáře neprošel. Vyrovnání měl v závěru první třetiny na hokejce Slepyšev, ale Salák byl proti.

V úvodu první půle ho prověřil osamocený Glinkin, ale český brankář byl opět na místě a měl štěstí i při následné dělovce Kiseleviče, která letěla mimo tiče.

Ve 33. minutě slavila úspěch spolupráce nejstaršího a nejmladšího člena českého týmu. Ručinský naservíroval puk Simonovi, který se nemýlil. 2:0. Výsledek na 3:0 zpečetil krátce po Simonovi Vondrka. Třetí třetina se obešla bez branek.