Vondrka se s Rusy nemazlil. Dal jim dvě branky a Češi je zdolali

Michalovi Vondrkovi se oba zápasy proti Rusku vydařily. Dal v nich tři branky.
 Hokej
08. února 2015 10:35 / Facebook
Sparťan Michal Vondrka pořádně naštval ruské hokejisty! V zápase Euro Hockey Tour v Praze jim nasázel dvě branky, a výrazně tak pomohl české reprezentaci k výhře 4:3.

Český útočník se před téměř dvacetitisícovým publikem O2 areny předvedl ve velmi dobrém světle. Skóre zápasu otevřel hned v osmé minutě, kdy po přečíslení překonal Šaryčenkova. Za dvě minuty měli Češi ruce nahoře znovu, tentokrát se prosadil Zohorna.

Rusové však fanouškům i soupeřům brzy radost pokazili. V rozmezí necelé minuty srovnali. Nejprve Salák lovil puk z klece, když se po nahození Grigorjeva odrazil kotouč od Slepyševa do sítě. Následně srovnával Lazarev.

Ve druhé třetině však český brankář podržel celek a vše odčinil. A proto se opět o slovo přihlásil Vondrka, který dostal domácí družstvo znovu do vedení.

Ve třetí třetině Rusové srovnali zásluhou Popova. O vítězství Čechů rozhodl v trestném střílení Svačina necelé čtyři minuty před koncem.

Pro Vondrku byly oba zápasy proti Rusku velmi úspěšné. Dal v nich celkem tři góly, protože se jednou do listiny střelců zapsal i v prvním zápase v Karlových Varech.