Češi se zamilovali do biatlonu a trhli rekord! V Novém Městě byla hlava na hlavě

Ohromný dav hnal české biatlonisty kupředu. Závodníci přiznali, že jim dodával energii.
 Ostatní sporty 
08. února 2015 19:17 / Facebook
Jak se má pořádně fandit při sportu, ukázali celému světu čeští příznivci biatlonu v Novém Městě na Moravě. Za tři dny Světového poháru přišlo přes 100 tisíc lidí, což je o třetinu více než bylo v lednu za pět dnů v německém Oberhofu nebo Ruhpoldingu. Češi tak trhli rekord.

Čeští biatlonisté táhnou. Na domácí půdě jim přišlo fandit velké množství lidí. „Velký zájem vyvolali naši reprezentanti, kteří jsou úžasní,“ řekl prezident biatlonového svazu Jiří Hamza. Podobnou návštěvnost však očekával. „Nikomu moc hlava nebere, co sportovci vyvolali. Snili jsme o tom, že jednou na biatlon přijde sto tisíc lidí a že se budou rvát o lístky,“ uvedl Hamza.

A jeho očekávání nebylo skromné. V lednu totiž na Světový pohár v Oberhofu nebo v Ruhpoldingu přišlo okolo 65 tisíc lidí. V obou střediscích byly závody přitom pět dnů, kdežto v Novém Městě na Moravě pouhé tři dny.

Každý ze tří dnů přišlo přes 30 tisíc lidí, v jednu chvíli bylo v areálu i více než 35 tisíc lidí, což je maximum, které Vysočina Aréna pojme. Obrovský dav vytvořil Čechům skvělou atmosféru. Biatlonisté se jim odměnili medailemi. Přestože žádná nebyla zlatá, i tak se objevili na stupních vítězů. Ve smíšených štafetách urvali Češi stříbrno, Veronika Vítková pak získala ve sprintu bronz.

Závodníci si podporu pochvalovali. „Je to fantastické, dodávají nám energii,“ řekli po závodech Češi, kteří divákům děkovali. „Diváci vytvořili úžasnou atmosféru. Chválili si ji všichni sportovci. Kohokoliv jsem se ptal, všichni byli u vytržení. Opravdu lze říct, kam se hrabe Německo,“ řekl Michal Šlesingr.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sexy moderátorka si brutálně spálila své silikony. I pohled na ně bolí!

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Pořiďte si tělo snů a ušetřete 17 000 Kč!

2. Nikol Moravcová ukázala bříško těsně před porodem

3. Letní menu restaurace Bistro Kaprova spojuje středomoří s asijskými dálavami

4. Sandra Parmová prozradila, jaké povolání chtěla mít jako malá

5. Jan Révai přišel o další kšeft. V Krejzových ho střídá Dolanský

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn