Při Bankovi stáli všichni svatí! Děsivý pád odnesl jen pár šrámy

Šrámy v obličeji a výron kotníku. To je to nejmenší, co se mohlo Ondřeji Bankovi při hrozivém pádu přihodit.
 Ostatní sporty 
09. února 2015 01:10 / Facebook
Žádný pohyb a krvavé šrámy v obličeji. Po pádu Ondřeje Banka ve sjezdu do kombinace na mistrovství světa v americkém Beaver Creeku tuhla krev v žilách. Českého lyžaře museli dlouho ošetřovat a potom ho záchranáři odvezli do nemocnice. Nikdo nevěděl, co s ním je. Po zprávě z nemocnice ale spadl kámen ze srdce všem. Bank si z pádu odnesl jen pár stehů pod okem a výron kotníku.

Fanoušci už pomalu jásali nad tím, že Ondřej Bank získá v závodu medaili. Jel výborně a do cíle mu chyběl poslední skok. V tom se ale stalo nečekané. Pravá noha mu vyletěla nahoru, ztratil lyži a potom už se ve velké rychlosti jen kutálel ve sněhu.

Na zemi se v kotrmelcích dostal až do cíle, kde zůstal ležet. Diváci si s hrůzou drželi rukou ústa a ani nedýchali. Bank se nezvedal a mnohým proběhly hlavou nejčernější myšlenky. Vrhli se k němu zdravotníci. Už při jejich ošetřování bylo vidět, že lyžařovu tvář pokrývá krev.

Záchranáři ho odvezli do nemocnice. I když to vypadalo velmi špatně, při Bankovi museli stát všichni svatí. Podle jeho facebooku se mu totiž nestalo nic vážného.

Banka provází zranění po celou jeho kariéru. Od počátku měl problémy s koleny, v roce 2008 měl otevřenou zlomeninu holenní a lýtkové kosti, potom si dvakrát zlomil prst na ruce. V roce 2011 měl vážné zdravotní problémy, ale nikdo nevěděl, co mu je. Jeho tělo kolabovalo a lékaři přiznali, že byl skoro na smrtelné posteli. Po návratu si zlomil čelist, vykloubil rameno a znovu poranil koleno. Teď přišly komplikace po roce a půl.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sexy moderátorka si brutálně spálila své silikony. I pohled na ně bolí!

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Pořiďte si tělo snů a ušetřete 17 000 Kč!

2. Nikol Moravcová ukázala bříško těsně před porodem

3. Letní menu restaurace Bistro Kaprova spojuje středomoří s asijskými dálavami

4. Sandra Parmová prozradila, jaké povolání chtěla mít jako malá

5. Jan Révai přišel o další kšeft. V Krejzových ho střídá Dolanský

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn