Tenisová tragédie! Česko přijde o Berdycha i Štěpánka

Radek Štěpánek (vlevo) a Tomáš Berdych byli hlavními strůjci vítězství České republiky v Davis Cupu v letech 2012 a 2013.
 Tenis 
11. února 2015 17:30 / Facebook
David Cup bez tenistů Tomáše Berdycha i Radka Štěpánka zároveň? Nepředstavtitelné! Leč nejspíš pravděpodobné. Na začátku března budou v prvním kole poháru nejspíš chybět oba tahouni české reprezentace. V boji proti Austrálii tak asi převezmou břímě zodpovědnosti Lukáš Rosol a Jiří Veselý.

Berdych už v lednu informoval, že do prvního kola nezasáhne, protože se chce věnovat individuálnímu tréninku i zápasům. Nyní přišla rána pod pás i od Štěpánka. „Můj zdravotní stav, navazující kondice a hra se bohužel nelepší tak, jak jsem si představoval a doufal, a proto jsem musel udělat těžké rozhodnutí,“ uvedl Štěpánek.

K reprezentačnímu boji nenastoupí. „Protože stále nejsem připraven tak, abych mohl s čistým svědomím nastoupit do ostrého zápasu, budu dále makat, léčit se, rehabilitovat a posilovat,“ sdělil tenista.

Zatím neví, kdy bude kvalitně připravený, ale jisté je, že to podle jeho slov nebude před prvním kolem Davisova poháru. „Moc mě to mrzí. Je to soutěž, pro kterou bych padl, ostatně v září to tak skoro bylo. Ale i když srdce by i tentokrát hrálo, tělo a hlava říkají ne. Nechat se nominovat bez jediného zápasu od září by bylo nezodpovědné,“ vysvětlil Štěpánek.

Naposledy hrál v září v semifinále Davisova poháru s Francií. Poranil si však záda, což znamenalo konec sezony. V nové sezóně se objevily problémy s pravým lýtkem.

Bez Berdycha a Štěpánka, díky kterým Česká republika vyhrála David Cup v letech 2012 a 2013, bude tým poprvé po pěti letech. Naposledy oba chyběli ve čtvrtfinále v Chile v roce 2010.

Štěpánek věří, že i bez něj a Berdycha Češi Australany zdolají. Tíha nejspíš padne na dvojici Lukáš Rosol a Jiří Veselý, kteří jsou v první padesátce světového žebříčku.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Janek Ledecký musel bránit své ženy

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Fotbalista Jeřábek chce do Itálie

2. SOUTĚŽ: Vyhrajte luxusní vlasové produkty od Tomáše Arsova

3. Eva Holubová si pořídila dům na Sicílii

4. Vanda Hybnerová o Velikonocích smaží řízky pro celou vesnici!

5. Michal David to se svým vnukem rozjel na Kanárech

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn