Neporazitelná! Sáblíková urvala další zlato na pěti kilometrech

Martina Sáblíková je opravdu skvělá. Potvrdila, že na pěti kilometrech nemá konkurenci.
 Ostatní sporty 
13. února 2015 22:33 / Facebook
Devět let vlády královny Martiny Sáblíkové. Takovou dobu nenašla česká rychlobruslařka přemožitelku na trati pět kilometrů. Nyní získala mezi silnou konkurencí další zlato na mistrovství světa v nizozemském Heerenveenu. Sáblíková už překazila domácím závodnicím radost, když překvapivě brala prvenství na třech kilometrech.

Největší soupeřkou byla Sáblíkové Nizozemka Carlijn Achtereekteová, která hned ve druhé rozjížďce zajela čas 6:54,49. Proto neměla Sáblíková lehkou práci. Přestože nastupovala v předposlední dvojici, ukázala, proč je na pěti kilometrech nejlepší. Zajela čas 6:52,73.

Jela vyrovnanou jízdu a všechna kola stlačila pod 33 sekund. Oproti mladé nizozemské naději ze sebe navíc v závěru ještě dostala maximum a zrychlila v posledních dvou kolech. Prodloužila tak dobu své vlády na všech individuálních světových šampionátech nebo olympijských hrách. Trvá od roku 2007.

Za druhou Archtereekteovou skončila třetí Němka Claudia Pechsteinová. Sáblíková tak opět zdolala nápor domácího výběru. Zlato získala stejně jako na třech kilometrech před Nizozemkou. Na kratší trati zdolala Ireen Wüstovou, nyní právě mladičkou Achtereekteovou.

Český úspěch podtrhla Karolína Erbanová, která získala poprvé v kariéře medaili na mistrovství světa. V závodu na tisíc metrů brala bronz. „Je to neuvěřitelný zázrak,“ nevěřila ještě půl hodiny po závodě dvaadvacetiletá Erbanová.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Verešová v plavkách předvedla postavu bohyně! A prozradila svůj recept na štíhlou figuru

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Hanu Zagorovou málem smetla z pódia bouřka

2. Tohle je roztomilý synek Harryho a Meghan

3. Dočká se Jaromír Jágr někdy hokejového potomka?

4. Zpěvák No Name Igor Timko prozradil, kde letos stráví dovolenou

5. Top modelka Vojtová přiznala rozchod i novou lásku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn