Český souboj vyšel lépe Plíškové. Poradila si se Šafářovou

Karolína Plíšková dělá Češkám problémy. Nedávno potrápila Petru Kvitovou, tentokrát porazila Lucii Šafářovou.
 Tenis
14. února 2015 04:27 / Facebook
Tenistka Karolína Plíšková získala na turnaji v Antverpách cenný skalp. Nepatří nikomu jinému než starší krajance Lucii Šafářové. Poradila si s ní 7:6 a 6:3.

Plíšková nenabídla zpočátku žádnou převratnou hru. Naopak ji Šafářová tlačila do kouta a už ve druhé hře měla starší levačka tři breakboly. Všechny však Plíšková odvrátila a podobně si vedla i v osmé hře. Set se proto dostal až do zkrácené hry. Šafářová se však rozhodila dvojchybou, a nakonec se ze zisku setu radovala Plíšková.

Výhra jako by dala rukám Plíškové jistotu a Šafářové naopak prohraný set ruce svázal. Plíšková měla bezchybný servis a soupeřce nic nepovolila. Naopak jí sebrala podání a rozhodla o zápase. Tečku za vítězstvím udělala v podobě esa.

Ze souboje světové patnáctky Šafářové s o sedm pozic horší Plíškové nakonec vyšla lépe mladší ze soupeřek. Forma Plíškové jde nahoru. Na Češky umí hrát. Nedávno ve finále v Sydney potrápila Petru Kvitovou, která s ní vůbec neměla snadnou práci. Nyní na ni Šafářová byla krátká. „Není snadné hrát proti hráčce z vlastní země. V prvním setu byla o něco lepší a já měla horší podání,“ uvedla Plíšková.

Zvrat nastal na konci prvního setu. „Našla jsem servis a ve druhém jsem se cítila mnohem líp,“ dodala Plíšková. V semifinále na ni čeká Španělka Carla Suárezová, se kterou si už letos poradila na prvním turnaji v Sydney.