Překonala nádor na mozku i zradu otce, Strachová znovu stála na stupních vítězů!

Šárka Strachová zakusila hodně. Přesto se nevzdala a znovu vystoupala na špičku mezi slalomářkami.
 Ostatní sporty 
15. února 2015 13:45 / Facebook
Lyžařka Šárka Strachová je velká bojovnice. V životě vytrpěla mnoho špatného, ale ani to ji nezlomilo. Překonala nezhoubný nádor na mozku i zradu vlastního otce, přesto se nyní na mistrovství světa znovu postavila na bednu. Už počtvrté v životě. Tentokrát v americkém Beaver Creeku získala bronz ve slalomu.

Strachová stála na stupních vítězů po šesti letech. Během nich se vypořádala se zdravotními problémy, stihla svatbu s dlouhodobým přítelem a manažerem Antonínem Strachem a zvládla tlak, když se případ jejího otce dostal až k soudu. Otec, který ji totiž v minulosti trénoval, ji obral o deset milionů korun. Dcera však proti němu stíhání nakonec zastavila.

To všechno Strachovou posílilo a znovu získala medaili na mistrovství světa. „Je nádherné stát na stupních vítězů. Jsem ráda, že jsem pro zemi vybojovala další medaili,“ řekla Strachová. První skončila domácí favoritka Mikaela Shiffrinová, druhá Švédka Frida Hansdotterová.

Strachová má z mistrovství světa už čtyři kovy. Ten nejcennější získala v roce 2007, kdy se stala vítězkou ve švédském Aare. O dva roky dříve získala první bronz v italské Santa Caterině, chybějící stříbro brala ve Val d'Isere v roce 2009. O rok později vybojovala bronz na olympijských hrách ve Vancouveru. „Zní to jako sen a je úžasné, že je to skutečnost,“ řekla Strachová.

Přiznala, že byla dojatá. „Od poslední medaile uběhla dlouhá pauza. Jsem dnes úplně jiný člověk a užívala jsem si to jako poprvé,“ dodala Češka.

Právě první tři medaile získala pod vedením otce Petra Záhrobského, se kterým se ve zlém rozešla. V roce 2012 proto změnila trenéra a ve stejném roce podstoupila zákrok kvůli odstranění nezhoubného nádoru na hypofýze, nebo-li podvěšku mozkovém. „Mám ohromnouj radost, že jsem se rozhodla po tom všem dál pokračovat. Intuice mi říkala, že to mám udělat. Loni jsem byla hodně unavená a nevěděla jsem, jestli to nezabalím,“ přiznala Strachová.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Verešová v plavkách předvedla postavu bohyně! A prozradila svůj recept na štíhlou figuru

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Hanu Zagorovou málem smetla z pódia bouřka

2. Tohle je roztomilý synek Harryho a Meghan

3. Dočká se Jaromír Jágr někdy hokejového potomka?

4. Zpěvák No Name Igor Timko prozradil, kde letos stráví dovolenou

5. Top modelka Vojtová přiznala rozchod i novou lásku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn