Biatlonistky se zlatem pasovaly do role favoritek na mistrovství světa

Vynikající Češky. (zleva) Veronika Vítková, Jitka Landová, Gabriela Soukalová a Eva Puskarčíková si podmanily biatlonový svět.
 Ostatní sporty 
16. února 2015 01:28 / Facebook
Česká republika žije biatlonem. A může za to čtveřice Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková. V posledním závodu Světového poháru před mistrovstvím světa totiž ovládly štafetu a pasovaly se do role favoritek světového šampionátu.

Češky válcují biatlonovou scénu. V Oslu si tradiční sestava připsala zlato s náskokem skoro půl minuty na Itálii. Trojlístek doplnila Francie. Za necelý měsíc se ve finském Kontiolahti pojede stejný závod na mistrovství světa. Po něm už bude následovat celkově poslední závod Světového poháru.

Česká ženská výprava si v závodech Světového poháru připsala vítězství už potřetí. Na stupních vítězů závodnice nechyběly ani v jedné štafetě. V Hochfilzenu byly třetí, v Oberhofu vyhrály poprvé skoro po 20 letech, v Ruhpoldingu na výhru navázaly a v Anterselvě byly druhé.

Tentokrát v Oslu opět braly zlato. „Holky jen pětkrát dobíjely na celou štafetu, to je perfektní. Mají na to i běžecky. Byl jsem přesvědčený o tom, že to zvládnou,“ řekl trenér Zdeněk Vítek.

Puskarčíková závod dobře rozjela a Soukalová pokračovala. Na druhém místě za Italkami a před Němkami předávala štafetu Soukalová Landové. A ta se dnes vyšvihla a zajela výborně. Ani jednou neminula vleže i ve stoje a zasloužila se o posun českého kvarteta do čela. Vítková sice nebyla ve střelbě tak přesná a minula celkem třikrát, ale zase výborně zaběhla a jela s náskokem do cíle. V cílové rovince už mávala fanouškům.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Verešová v plavkách předvedla postavu bohyně! A prozradila svůj recept na štíhlou figuru

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Hanu Zagorovou málem smetla z pódia bouřka

2. Tohle je roztomilý synek Harryho a Meghan

3. Dočká se Jaromír Jágr někdy hokejového potomka?

4. Zpěvák No Name Igor Timko prozradil, kde letos stráví dovolenou

5. Top modelka Vojtová přiznala rozchod i novou lásku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn