Nestárnoucí Jágr oslavil 43. narozeniny. Za tu dobu se stal hokejovou legendou

Jaromír Jágr oslavil 43. narozeniny. Zatímco roky přibývaly, sbíral jednu trofej za druhou.
 Hokej 
16. února 2015 08:23 / Facebook
V NHL začínal v Pittsburghu před 25 lety jako mladíček s nezapomenutelnou dlouhou kudrnatou kšticí. Za ty roky posbíral mnoho trofejí a titulů a vypracoval se až na nejlepšího Evropana v dějinách NHL. Jaromír Jágr se ale hlavně pro mnohé stal vzorem, národním hrdinou, idolem, a přestože oslavil v neděli 43. narozeniny, Češi si bez něj nedokážou představit hokejovou reprezentaci. I když řekl, že v ní končí, lidé na sociálních sítích uspořádali hromadnou výzvu, kterou mu dali najevo, že ho na letošním mistrovství světa v České republice chtějí.

Jágr se spolu s brankářem Dominikem Haškem stali největšími legendami v historii českého hokeje. Zatímco Hašek už skončil a dostal se do Síně slávy NHL, Jágr stále ještě hraje a končit nehodlá. Za dlouhé roky ve vrcholovém hokeji si připsal mnoho titulů a ocenění pro jednotlivce.

Dvakrát získal slavný Stanley Cup, olympijské zlato v Naganu a stal se dvakrát i mistrem světa. Naposledy v roce 2010, kdy si zcela podmanil českou veřejnost. Jako jeden z mála slavných hokejistů totiž neodmítl reprezentovat českou zemi kvůli dalším povinnostem nebo jiným důvodům. A přestože byl český tým mladý, nezkušený a všemi podceňovaný, Jágr se v něm tyčil jako opora, jako Pán Bůh, který nečekaně dovedl celek až ke zlatu.

Teď oslavil 43. narozeniny a stále se mu daří. Není to tak dlouho, kdy dal v NHL hattrick jako nejstarší hráč v historii. Přestože nepatří k rychlíkům, stále si umí svou postavou udělat prostor a těží ze zkušeností, které získával v NHL v klubbech Pittsburgh Penguins, Washington Capitals, New York Rangers, Philadelphia Flyers, Dallas Stars, Boston Bruins a nyní v New Jersey Devils. Kromě toho působil i v ruské KHL v Avandgardu Omsk.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Verešová v plavkách předvedla postavu bohyně! A prozradila svůj recept na štíhlou figuru

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Hanu Zagorovou málem smetla z pódia bouřka

2. Tohle je roztomilý synek Harryho a Meghan

3. Dočká se Jaromír Jágr někdy hokejového potomka?

4. Zpěvák No Name Igor Timko prozradil, kde letos stráví dovolenou

5. Top modelka Vojtová přiznala rozchod i novou lásku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn