Nestárnoucí Jágr oslavil 43. narozeniny. Za tu dobu se stal hokejovou legendou

Jaromír Jágr oslavil 43. narozeniny. Zatímco roky přibývaly, sbíral jednu trofej za druhou.
 Hokej 
16. února 2015 08:23 / Facebook
V NHL začínal v Pittsburghu před 25 lety jako mladíček s nezapomenutelnou dlouhou kudrnatou kšticí. Za ty roky posbíral mnoho trofejí a titulů a vypracoval se až na nejlepšího Evropana v dějinách NHL. Jaromír Jágr se ale hlavně pro mnohé stal vzorem, národním hrdinou, idolem, a přestože oslavil v neděli 43. narozeniny, Češi si bez něj nedokážou představit hokejovou reprezentaci. I když řekl, že v ní končí, lidé na sociálních sítích uspořádali hromadnou výzvu, kterou mu dali najevo, že ho na letošním mistrovství světa v České republice chtějí.

Jágr se spolu s brankářem Dominikem Haškem stali největšími legendami v historii českého hokeje. Zatímco Hašek už skončil a dostal se do Síně slávy NHL, Jágr stále ještě hraje a končit nehodlá. Za dlouhé roky ve vrcholovém hokeji si připsal mnoho titulů a ocenění pro jednotlivce.

Dvakrát získal slavný Stanley Cup, olympijské zlato v Naganu a stal se dvakrát i mistrem světa. Naposledy v roce 2010, kdy si zcela podmanil českou veřejnost. Jako jeden z mála slavných hokejistů totiž neodmítl reprezentovat českou zemi kvůli dalším povinnostem nebo jiným důvodům. A přestože byl český tým mladý, nezkušený a všemi podceňovaný, Jágr se v něm tyčil jako opora, jako Pán Bůh, který nečekaně dovedl celek až ke zlatu.

Teď oslavil 43. narozeniny a stále se mu daří. Není to tak dlouho, kdy dal v NHL hattrick jako nejstarší hráč v historii. Přestože nepatří k rychlíkům, stále si umí svou postavou udělat prostor a těží ze zkušeností, které získával v NHL v klubbech Pittsburgh Penguins, Washington Capitals, New York Rangers, Philadelphia Flyers, Dallas Stars, Boston Bruins a nyní v New Jersey Devils. Kromě toho působil i v ruské KHL v Avandgardu Omsk.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Janek Ledecký musel bránit své ženy

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Kateřině Sokolové místo bohatého ženicha dělají společnost rodiče

2. Začal si ex Noskové s plastikovou královnou?

3. Kamila Nývltová má novou lásku a je to vážné!

4. Joan Collins o vlásek unikla požáru svého luxusního bytu

5. Fotbalista Jiránek ji v posteli neuspokojil: Krásná Kristýna má teď celou partu!

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn