Šaman vymlouval Bankovi osudné lyže. Neposlechl ho

Kdyby Ondřej Bank vybral jiné lyže, možná by nespadl. Místo toho teď přemýšlí o konci kariéry.
 Ostatní sporty 
20. února 2015 03:59 / Facebook
Kdyby mohl Ondřej Bank vrátit čas, nejspíš by to udělal a poslechl svého servisního technika na lyže. Říká mu šaman, protože se mazlí s lyžemi a vnímá jejich vibrace. V osudný den mu nedoporučoval lyže, které si Bank vybral. Potom na nich jel rychleji, než mohl zvládnout. Následoval pád a myšlenky na konec kariéry.

Servisák tušil, že Bankem prosazované lyže nejsou vhodné. „On je šaman, sice trochu pošahaný, protože lyže různě hladí, ale cítí vibrace z těch lyží a podle toho je pak na závod vybírá,“ vysvětlil Bank.

Osudné lyže měl Bank i o den dříve před strašlivým pádem, přestože mu je šaman už tehdy nedoporučoval. „Zajel jsem ale sedmé místo. Byl to skvělý výsledek. Šaman mi ale další den řekl, ať si vezmu jiné lyže. Zase jim nevěřil. Ale já jsem ho přesvědčil a vzal si je,“ uvedl Bank.

I když jel jak střela a útočil na medaili, úsměv všem fanouškům poklesl těsně před cílem, do kterého se Bank na trati řítil rychlostí 120 kilometrů za hodinu.

Rychlost nezvládl, jedna noha se stala neovladatelnou a těsně před finišem udělal několik kotrmelců ve sněhu, kterými dojel až do cíle. „Servisák to asi cítil. Ví, co dělá,“ doplnil Bank.

Kvůli pádu se rozhoduje, zda bude v kariéře pokračovat. „Nechám si měsíc na rozmyšlenou. Říkal jsem si, že jestli budu ve světovém žebříčku třicátý, budu pokračovat. Bohužel to zatím vychází, že tam budu,“ usmál se Bank, který z hrozivého pádu vyvázl jen se šrámy v obličeji a špatným kotníkem. Za svoji kariéru však prodělal tolik zranění, co nemá ani celý fotbalový tým.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Janek Ledecký musel bránit své ženy

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Kateřině Sokolové místo bohatého ženicha dělají společnost rodiče

2. Začal si ex Noskové s plastikovou královnou?

3. Kamila Nývltová má novou lásku a je to vážné!

4. Joan Collins o vlásek unikla požáru svého luxusního bytu

5. Fotbalista Jiránek ji v posteli neuspokojil: Krásná Kristýna má teď celou partu!

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn