Veselý neudržel nervy. Ve finále padl s Garcíou Lópezem

Veselý sice prohrál finále v Bukurešti, ale v žebříčku si polepšil. Dostal se do první čtyřicítky a po Tomáši Berdychovi je druhým nejlépe postaveným českým hráčem.
 Tenis 
26. dubna 2015 17:33 / Facebook
Český tenista Jiří Veselý sahal po svém druhém titulu v kariéře. Na cestě k prvenství ho však na antukovém turnaji v Bukurešti zastavil Španěl Guillermo García López. Veselý měl přitom velké naděje. Finále však nezvládl psychicky.

Český mladík nastoupil proti o deset let staršímu soupeřovi velmi špatně. Netrvalo to dlouho a prohrával 0:3 a potom 1:4. Set ale nevzdal a srovnal na 4:4. Pak se ještě zmohl na to, aby Španělovi sebral podání a měl dva setboly. Ani jeden však nevyužil a sada skončila až v tie-breaku. V tom se radoval García.

Veselého ztráta setu rozhodila. Ve druhém setu brzy ztratil podání a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže poté se dostal opět do hry, když vzal soupeři podání a srovnal. Set tak dospěl opět do tie-breaku. Zkrácená hra byla dramatická. García měl dva mečboly, které však Veselý odvrátil. Sám měl dvakrát možnost sadu získat, ale ani jedné nevyužil.

García proto získal i druhý set a dotáhl zápas do vítězného konce. Veselý sice nezvítězil, ale v žebříčku se posunul do první čtyřicítky. Stal se tak českou dvojkou, když se Lukáš Rosol propadl až za světovou padesátku. Jedničkou zůstává Tomáš Berdych.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Janek Ledecký musel bránit své ženy

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Kateřině Sokolové místo bohatého ženicha dělají společnost rodiče

2. Začal si ex Noskové s plastikovou královnou?

3. Kamila Nývltová má novou lásku a je to vážné!

4. Joan Collins o vlásek unikla požáru svého luxusního bytu

5. Fotbalista Jiránek ji v posteli neuspokojil: Krásná Kristýna má teď celou partu!

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn