Veselý neudržel nervy. Ve finále padl s Garcíou Lópezem

Veselý sice prohrál finále v Bukurešti, ale v žebříčku si polepšil. Dostal se do první čtyřicítky a po Tomáši Berdychovi je druhým nejlépe postaveným českým hráčem.
 Tenis 
26. dubna 2015 17:33 / Facebook
Český tenista Jiří Veselý sahal po svém druhém titulu v kariéře. Na cestě k prvenství ho však na antukovém turnaji v Bukurešti zastavil Španěl Guillermo García López. Veselý měl přitom velké naděje. Finále však nezvládl psychicky.

Český mladík nastoupil proti o deset let staršímu soupeřovi velmi špatně. Netrvalo to dlouho a prohrával 0:3 a potom 1:4. Set ale nevzdal a srovnal na 4:4. Pak se ještě zmohl na to, aby Španělovi sebral podání a měl dva setboly. Ani jeden však nevyužil a sada skončila až v tie-breaku. V tom se radoval García.

Veselého ztráta setu rozhodila. Ve druhém setu brzy ztratil podání a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže poté se dostal opět do hry, když vzal soupeři podání a srovnal. Set tak dospěl opět do tie-breaku. Zkrácená hra byla dramatická. García měl dva mečboly, které však Veselý odvrátil. Sám měl dvakrát možnost sadu získat, ale ani jedné nevyužil.

García proto získal i druhý set a dotáhl zápas do vítězného konce. Veselý sice nezvítězil, ale v žebříčku se posunul do první čtyřicítky. Stal se tak českou dvojkou, když se Lukáš Rosol propadl až za světovou padesátku. Jedničkou zůstává Tomáš Berdych.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Verešová v plavkách předvedla postavu bohyně! A prozradila svůj recept na štíhlou figuru

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Hanu Zagorovou málem smetla z pódia bouřka

2. Tohle je roztomilý synek Harryho a Meghan

3. Dočká se Jaromír Jágr někdy hokejového potomka?

4. Zpěvák No Name Igor Timko prozradil, kde letos stráví dovolenou

5. Top modelka Vojtová přiznala rozchod i novou lásku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn