Už je to tady! Propuká hokejové šílenství

V prvním zápase mistrovství se Češi postaví hokejistům Švédska. Zápas začíná dnes ve 20:15.
 Hokej 
01. května 2015 12:07 / Facebook
Konečně! Dnes začíná v České republice světový šampionát v hokeji. A Česká republika má velké ambice. „Pokusíme se získat zlato,“ říká jasně český kapitán Jakub Voráček. Čechům budou stát v cestě Švédi, se kterými dnes začínají úvodní zápas, ale také Kanaďané a ve druhé skupině Rusové, Američané, Fini nebo Slováci. Nebezpečné mohou být i jiné týmy jako Německo, Švýcarsko a další.

Češi začínají dnes ve 20:15 v pražské O2 Areně se Švédskem. O den později je čeká Lotyšsko. V pondělí se postaví proti Kanadě, ve čtvrtek změří síly s Francií a o den později s Rakouskem. Příští neděli se popasují s Německem a závěrečný zápas ve skupině absolvují v úterý 12. května se Švýcarskem.

Druhou skupinu, která sehraje zápasy v ostravské ČEZ Areně, tvoří USA, Finsko, Rusko, Norsko, Bělorusko, Slovensko, Dánsko a Slovinsko. Na mety nejvyšší pomýšlejí určitě i Rusové, ale druhé housle nepřijeli hrát ani Fini nebo Slováci.

Nejlepší čtyři týmy z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále. Následovat bude semifinále a dva nejlepší týmy se utkají o mistrovský titul ve finále. Zakončení mistrovství je v plánu 17. května.

V týmech jsou největší hvězdy. Kanadu potáhne nejlepší současný hokejista Sidney Crosby, Rusko Jevgenij Malkin. Výraznou postavou českého týmu je kapitán Jakub Voráček, ale i nestárnoucí hvězda Jaromír Jágr. V brance bude jedničkou Alexander Salák, kterému budou jistit záda další dva výteční gólmani, a to Ondřej Pavelec a Jakub Kovář.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Verešová v plavkách předvedla postavu bohyně! A prozradila svůj recept na štíhlou figuru

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Hanu Zagorovou málem smetla z pódia bouřka

2. Tohle je roztomilý synek Harryho a Meghan

3. Dočká se Jaromír Jágr někdy hokejového potomka?

4. Zpěvák No Name Igor Timko prozradil, kde letos stráví dovolenou

5. Top modelka Vojtová přiznala rozchod i novou lásku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn