Už je to tady! Propuká hokejové šílenství

V prvním zápase mistrovství se Češi postaví hokejistům Švédska. Zápas začíná dnes ve 20:15.
 Hokej 
01. května 2015 12:07 / Facebook
Konečně! Dnes začíná v České republice světový šampionát v hokeji. A Česká republika má velké ambice. „Pokusíme se získat zlato,“ říká jasně český kapitán Jakub Voráček. Čechům budou stát v cestě Švédi, se kterými dnes začínají úvodní zápas, ale také Kanaďané a ve druhé skupině Rusové, Američané, Fini nebo Slováci. Nebezpečné mohou být i jiné týmy jako Německo, Švýcarsko a další.

Češi začínají dnes ve 20:15 v pražské O2 Areně se Švédskem. O den později je čeká Lotyšsko. V pondělí se postaví proti Kanadě, ve čtvrtek změří síly s Francií a o den později s Rakouskem. Příští neděli se popasují s Německem a závěrečný zápas ve skupině absolvují v úterý 12. května se Švýcarskem.

Druhou skupinu, která sehraje zápasy v ostravské ČEZ Areně, tvoří USA, Finsko, Rusko, Norsko, Bělorusko, Slovensko, Dánsko a Slovinsko. Na mety nejvyšší pomýšlejí určitě i Rusové, ale druhé housle nepřijeli hrát ani Fini nebo Slováci.

Nejlepší čtyři týmy z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále. Následovat bude semifinále a dva nejlepší týmy se utkají o mistrovský titul ve finále. Zakončení mistrovství je v plánu 17. května.

V týmech jsou největší hvězdy. Kanadu potáhne nejlepší současný hokejista Sidney Crosby, Rusko Jevgenij Malkin. Výraznou postavou českého týmu je kapitán Jakub Voráček, ale i nestárnoucí hvězda Jaromír Jágr. V brance bude jedničkou Alexander Salák, kterému budou jistit záda další dva výteční gólmani, a to Ondřej Pavelec a Jakub Kovář.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Janek Ledecký musel bránit své ženy

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Kateřině Sokolové místo bohatého ženicha dělají společnost rodiče

2. Začal si ex Noskové s plastikovou královnou?

3. Kamila Nývltová má novou lásku a je to vážné!

4. Joan Collins o vlásek unikla požáru svého luxusního bytu

5. Fotbalista Jiránek ji v posteli neuspokojil: Krásná Kristýna má teď celou partu!

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn