Věštec Jágr! Přinese jeho pochroumaný malíček opět zlato?

Jaromír Jágr odchází se zraněným malíčkem. Naposledy to při jeho problémech se stejným prstem skončilo zlatem. Jak to bude letos?
 Hokej 
02. května 2015 00:26 / Facebook
Jaromír Jágr láká zlato ze začínajícího domácího mistrovství světa osvědčenou metodou! V zápase se Švédskem si totiž nechtěně zranil malíček, který byl před deseti lety předzvěstí zisku titulu. Bude to tak i tentokrát?

Češi v úvodním zápase prohráli na nájezdy, ale odvedli skvělý výkon se Švédskem. Ačkoliv sahali po senzační výhře, soupeř je o ni v poslední minutě připravil. Berou tedy bod za remízu. V závěrečných nájezdech prohráli.

Češi působili v úvodu před domácím publikem rozpačitě. Hned v první třetině udělali chybu z nepozornosti, kterou Švédové potrestali. Když se seveřani dostali později do vedení 2:0, zamrzly českým fanouškům tváře.

Domácí tým se ale nevzdal. Impulz mu dal šikovnou tečí nestárnoucí Jaromír Jágr, který se zapsal do listiny střelců jako první Čech. Přestože Švédové zase utekli na dvě branky, bojovný Hertl opět snížil na kontakt. A Češi to nezabalili ani poté, kdy dostali branku na 2:4.

Naopak zaveleli k obratu. Nejprve se prosadil Simon a po něm srovnal Červenka. Dokonalý obrat zařídil Zaťovič a pražská O2 Arena propukla v jásot. V závěru však davu překazili radost Švédové, kteří odmítli kapitulovat a srovnali na 5:5.

V nastavené pětiminutovce se rozchytal Alexandr Salák v české brance, který v normální hrací době nepodal nijak přesvědčivý výkon. V nastavení ale několikrát podržel, a proto se šlo do nájezdů. Zatímco za českou stranu uspěl jen Voráček, Švédové zamířili do černého dvakrát a po nájezdech vyhráli 6:5.

Kaňkou zápasu byl nepatrný faul soupeře, který sekl hokejkou Jágra do ruky. Český veterán se chytil za malíček a odjel na střídačku, kde si ho nechal ošetřit. Už v roce 2005 měl Jágr s malíčkem při mistrovství problémy. Hrál i se zraněním a získal titul mistra. Fanoušci se proto ptají, zda je Jágrův malíček předzvěst zlata... Kouč Růžička tvrdí, že Jágr je v pořádku a dnes by měl nastoupit proti Lotyšům.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Verešová v plavkách předvedla postavu bohyně! A prozradila svůj recept na štíhlou figuru

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Hanu Zagorovou málem smetla z pódia bouřka

2. Tohle je roztomilý synek Harryho a Meghan

3. Dočká se Jaromír Jágr někdy hokejového potomka?

4. Zpěvák No Name Igor Timko prozradil, kde letos stráví dovolenou

5. Top modelka Vojtová přiznala rozchod i novou lásku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn