Jágr žene český tým kupředu! Proti Lotyšům zařídil vítězný gól

Je to tam. Češi poprvé na mistrovství vyhráli. Porazili Lotyšsko.
 Hokej 
03. května 2015 00:50 / Facebook
Jaromír Jágr se opět stal ústřední postavou českého národního týmu ve druhém zápase na mistrovství světa v ledním hokeji. Proti Lotyšům zařídil před domácím publikem vítězný gól. Česko porazilo Lotyšsko 4:2, přestože od úvodu prohrávalo.

Češi stejně jako se Švédy inkasovali s Lotyšskem jako první. V úvodní třetině už nedokázali odpovědět, a tak odcházeli po první dvacetiminutovce do kabin s jednobrankovým mankem. Hned na začátku druhého dějství se ale postaral o vyrovnání Nakládal.

Česká radost ale vydržela jen krátce, když Salák zanedlouho lovil puk podruhé z branky. Na to už trenér Vladimír Růžička zareagoval tím, že místo Saláka poslal mezi tyče Pavelce. Salákovi se totiž nedařilo ani v úvodním zápase se Švédskem, kdy pustil šest gólů. „Saša to měl těžké, ale musí něco chytit,“ zhodnotil výkon Saláka Růžička.

Na Saláka se totiž jak Švédi, tak i Lotyši hrnuli mnohdy v početní převaze, nebo stříleli z pozic, kdy Salák neviděl na puk. Češi také kupili mnohé chyby a brankáři moc nepomohli. Přesto však s příchodem Pavelce zavládl v českých řadách klid. Do konce utkání už gólman Winnipegu neinkasoval a udržel si čisté konto.

Naopak Češi se radovali hned třikrát. O vyrovnání se zasloužil Jan Kovář, který se blýskl střelou pod víko. Vedoucí gól poslal do sítě Jágr, který se tak zasloužil o vítěznou branku. Poté už jen kosmeticky upravil výsledek kapitán Voráček.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Janek Ledecký musel bránit své ženy

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Kateřině Sokolové místo bohatého ženicha dělají společnost rodiče

2. Začal si ex Noskové s plastikovou královnou?

3. Kamila Nývltová má novou lásku a je to vážné!

4. Joan Collins o vlásek unikla požáru svého luxusního bytu

5. Fotbalista Jiránek ji v posteli neuspokojil: Krásná Kristýna má teď celou partu!

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn