Čech už je v Arsenalu! Poděkoval Chelsea za neuvěřitelných 11 let

Hotovo! Petr Čech po jedenácti letech opustil Chelsea a upsal se rivalovi z Arsenalu.
 Fotbal 
30. června 2015 09:22 / Facebook
Podepsáno, stvrzeno! Fotbalový brankář Petr Čech odešel z Chelsea a podepsal smlouvu s největším rivalem z Arsenalu. Vedení Chelsea, bývalým spoluhráčům a fanouškům poděkoval za neuvěřitelných 11 let, kdy v Chelsea působil.

Na Čechův přestup do Arsenalu se dlouho čekalo. Nebylo jasné, zda půjde zrovna tam, nebo ho naláká například Paříž, Čech ale nakonec přesídlil jen do jiného klubu v Londýně, ve městě, kde je i s rodinou velmi spokojený.

A po podpisu smlouvy si Čech zveřejnil několik fotografií na Facebooku, aby bylo zřejmé, že už je Arsenalu. Zároveň vyvěsil prohlášení, ve kterém děkuje Chelsea. „Myslel jsem, že se to nikdy nestane, ale nastal čas říct fotbalovému klubu Chelsea sbohem,“ začal Čech prohlášení.

„Klub, pro který jsem žil každou minutu od chvíle, kdy jsem do něj v červnu roku 2004 přišel. Klubu, ve kterém jsem myslel, že jednoho dne pověsím své rukavice a kopačky na hřebík a ukončím svoji kariéru. Ale život ne vždy kráčí směrem, kterým jste si plánovali,“ přiznal Čech.

Cestu v Chelsea hodnotí jako neuvěřitelnou s mnoha úspěchy a jen málo negativy. „Podařilo se nám vyhrát všechny anglické trofeje stejně jako Evropskou ligu a v první řadě Ligu mistrů. Když se podívám zpět, nemohu cítit větší hrdost. Jako tým jsme společně utvářeli historii,“ uvedl Čech.

Jenže loni se situace změnila a on zůstal sedět na lavičce. Přednost dostal mladíček Thibaut Courtois. „Pochopil jsem, že nejsem brankář číslo jedna a že moje situace se nezlepší. Ale věděl jsem, že nechci zůstat sedět na lavičce. Proto jsem se rozhodl udělat krok a hledat nové výzvy,“ napsal Čech.

Poděkoval Romanu Abramovičovi, který mu dovolil setrvat v jiném klubu v Premier League. „Bez něj by klub nebyl tam, kde je. Zaslouží si velké uznání,“ řekl Čech na adresu Abramoviče. Dále poděkoval hráčům, trenérům, manažerům a dalším zaměstnancům a hlavně fanouškům. „Vše, co jsem dělal, jsem dělal pro vás. A vy jste mi svou přízeň bohatě vraceli. Nikdy na to nezapomenu, navždy to ve mně zůstane,“ dodal Čech.
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Karel Gott sdílel foto z tajné oslavy narozenin! Co fanouškům vzkázal?

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Karolína Kurková je miliardářkou

2. Karel Gott už za pár dní vystoupí na festivalu i s rockovou kapelou Europe

3. Andrea Pomeje vyváděla a vykloubila si koleno

4. České Spajsky slaví 20 let. Skoro se nezměnily

5. Ivana Jirešová už měla dvě dovolené. Jaká je ale její vysněná destinace?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn