To je borec! Sedmdesátiletý právník uběhl svůj 1500. maratón!

Sedmdesátiletý rekordman uběhl nevěřitelných 1500 maratonů.
 Ostatní sporty 
25. července 2015 18:42 / Facebook Larryho Macona
Klobouk dolů před tímto mužem! Sedmdesátiletý běhající právník Larry Macon z Texasu absolvoval nedávno svůj jubilejní 1500. maratón ve svém životě. Vyfotil se s reklamními balonky v rekordmanském tričku a nasadil šťastný úsměv.

"Dal jsem dva. Asi stárnu," usmál se s nadsázkou neúnavný běžec, který už jeden a půl krát oběhl celou planetu. V sobotu doběhl Big Sky Marathon. Den předtím si zaběhl maratón v Madisonu. Sbírka stovek jeho medailí už je pořádně velká a schraňuje je v krabicích ve svém domě v San Antoniu. Trika ze závodů rozdává přátelům a charitě.

Držitel zápisu v Guinnessově knize rekordů začal přitom s běháním až po padesátce, navíc čirou náhodou. Psal se rok 1996 a Larry seděl v pondělí s kolegy v kavárně a bavili se o uplynulém víkendu. První hrál golf, druhý si šel zaplavat, třetí jezdil na kole. Když došla řeč na Macona, který o víkendu pracoval, zalhal. "Trénoval jsem na maratón," vyhrkl.

"Lidé mi říkali. Zemřeš, zlomíš si kosti," vzpomínal na začátky při rozhovoru pro ESPN. Ale on je k nezastavení. Za rok uběhne až 255 maratonů a proběhá 24 párů bot. I když jeho časy nepatří k nejrychlejším, hlavní je, že vždycky doběhne. Za maratóny cestuje po celém světě a utratil už několik milionů korun. Všude ho doprovází jeho manželka Jane.

Na každý z maratónů se Larry těší jako na ten první. „Je to šťastný den, když ráno vstanete z postele a přemýšlíte. Hele, poběžím maratón. Opravdu to není těžké. Tělo se přizpůsobí. Je to skvělý život, dělám dvě věci, které miluju. Jsem právník a běhám závody. Život nemůže být lepší než tento," pochvaluje si rekordman.
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sexy moderátorka si brutálně spálila své silikony. I pohled na ně bolí!

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Pořiďte si tělo snů a ušetřete 17 000 Kč!

2. Nikol Moravcová ukázala bříško těsně před porodem

3. Letní menu restaurace Bistro Kaprova spojuje středomoří s asijskými dálavami

4. Sandra Parmová prozradila, jaké povolání chtěla mít jako malá

5. Jan Révai přišel o další kšeft. V Krejzových ho střídá Dolanský

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn