Dokázala to! Martina Sáblíková si na kole vyjela účast na olympiádě v Riu!

Bojovnice Martina Sáblíková si vyjela postup na letní olympijské hry v Riu.
 Ostatní sporty 
23. září 2015 11:05 / Facebook
Vyhrávat pouze v zimě na bruslařském oválu bylo pro rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou málo. Rozhodla se, že šlápne do pedálů a bude závodit s těmi nejlepšími na světě v silniční cyklistice. Do svého snu dala nespočet hodin tvrdé dřiny a povedlo se. V úterý si skvělým výkonem vyjela na mistrovství světa v USA účast na letních olympijských hrách v Riu de Janeiro.

Sáblíková cílovou rovinkou projela s vyčerpanou grimasou v obličeji jako čtvrtá žena v průběžném pořadí. Věděla, že do závodu dala všechno, ale ještě měla před sebou téměř hodinové čekání na konečný výsledek. Ještě totiž na trať nevyjely ty nejsilnější soupeřky.

Po ukrutných nervech bylo dobojováno. Ve výsledkové listině obsadila Sáblíková dvanáctou příčku. Česko však bylo její zásluhou devátou nejlepší zemí. Z Richmondu se totiž kvalifikovaly do Ria závodnice deseti nejlépe umístěných zemí. A protože před Sáblíkovou skončily dvě Američanky, Nizozemky i Němky, znamenalo její umístění vytoužený postup na hry.

Rychlobruslařská hvězda dojela minutu a 22 vteřin za vítěznou Novozélanďankou Lindou Melanií Villumsenovou. „Byla to možná nejtěžší časovka, jakou jsem v životě jela. Hlavně kvůli silnému větru, který se pořád točil. Vím, že jsem měla rezervy v zatáčkách, ale nejdůležitější je, že se podařilo vybojovat Rio,“ uvedla Sáblíková.

Do letošní přípravy na šampionát dala vše, co bylo v jejích silách. Téměř denně nasedla na kolo a ujela v rámci tréninku třiceti kilometrovou časovku. Někdy i dvakrát za den. Zdokonalovala techniku v zatáčkách, vylepšovala posed, trénovala ve vysokohorském prostředí, najezdila dvakrát tolik kilometrů co loni. Vyplatilo se. Sáblíková je velká bojovnice, tak snad své zarputilé odhodlání vyhrávat ukáže příští rok v Riu
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zpěvačka irské skupiny Cranberries nečekaně zemřela!

Zprávy

Nehorázné rozhazování peněz: Myslivecký posed za 300 tisíc i předražené opravy lesních cest!

Krimi

Druhý podezřelý z vraždy manželů v chatě je v rukou policie

1. Zpěvák s nezaměnitelným hlasem Seal je v Praze!

2. Nikol Štíbrová se dohaduje s partnerem kvůli máslu!

3. Tohle si může dovolit snad jen Cruise!

4. Ewa Farna veřejně podpořila Jiřího Drahoše!

5. Zpěvák Ricky Martin se oženil!

خرید فیلتر شکن خرید کریو خرید کریو
خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن