Plekanec zachránkl Montreal před prohrou gólem v závěru utkání!

Tomáš Plekanec byl vyhlášen hvězdou zápasu
 Hokej
15. dubna 2017 07:27 / ČTK
Útočník Tomáš Plekanec zvrátil utkání Montreal – New York Rangers, když v čase 59:42 vstřelil gól a poslal tak svůj tým do prodloužení. Vítězství Canadiens rozhodl gólem Alexander Radulov a dorovnal sérii na 1:1.

Montreal v úvodním duelu nepřekonal brankáře Henrika Lundqvista, ve druhém zápase však vedl i s přispěním přihrávky Plekance už po první třetině 2:1.

Ve druhé třetině však nastal zvrat pro Rangers, kteří se dvěma rychlými góly dostali do těsného vedení. Vše se změnilo až v poslední minutě základní hrací doby po Plekancově gólu.

Podle statistik však nevyrovnal Montreal ve své klubové historii v utkání play off poprvé. Jacqua Lemaire, podobně jako Plekanec, odvrátil v roce 1975 prohru týmu gólem 24 sekund před závěrem utkání. Obrat kanadského týmu dokonal v čase 78:34 Radulov, když se nejlépe zorientoval v závaru před brankou.