Zkolabovala známá olympijská hrdinka! Čím si získala srdce fanoušků?

Andersenová-Schiessová sotva chodila a její postava byla nahnutá na bok. Chybělo málo, aby padla k zemi, ona ale vše zvládla a dobelhala se do cíle!
 Ostatní sporty 
21. července 2016 11:10 / Facebook
I když už je to přes 30 let, sportovní svět má stále před očima její belhající se postavu do cíle! Maratónská běžkyně Gabriela Andersenová-Schiessová i přes těžkou dehydrataci vydržela a dokončila první olympijský maraton v historii. Nyní po letech však doopravdy zkolabovala!

Švýcarská olympionička letos v květnu oslavila 71 let, když to s ní seklo. I po letech a především před blížící se olympiádou však nadále zůstává velkým vzorem pro všechny sportovce, protože nevzdala v roce 1984 v Los Angeles boj, za který mohla zaplatit životem!

Tehdy se poprvé v historii olympiády běžel maratón s jeho 42 zrádnými kilometry. I když ho ovládla Američanka Joan Benoitová, nejvíce si lidé pamatují právě na Švýcarku. Tehdy měla 39 let a věděla, že olympiáda je její poslední. Proto bojovala až do posledních sil!

Dařilo se jí 35 kilometrů a běžela uprostřed startovního pole, takže se držela na 25. příčce z celkových 50 žen. Poté ji však potkala krize, se kterou se prala zbylých sedm kilometrů. Vyhlížela osvěžovací sprchu, a proto přehlédla občerstvovací stanici. Byla hodně dehydrovaná a to se na ní velice podepsalo.

Bylo totiž horko, a tak se každý závěrečný kilometr navíc projevoval na závodnici jako žádný předtím. Na stadión se žena dobelhala v hrozném stavu, protože sotva chodila a byla nahnutá na bok. Ihned se k ní vrhli lékaři, které však odehnala. Pokud by zasáhli, ze závodu by byla diskvalifikovaná.

Proto překonala veškerou bolest, kterou cítila, a doslova se dopajdala až do rovinky před cílem. Na ní se zdálo, že padne k zemi. Přesto vydržela a protnula cíl, kde se jí poté ujali lékaři. Žena byla zcela dehydrovaná a její pokožka měla v tu chvíli teplotu 41 stupňů, takže byla na pokraji sil. Po třech hodinách v nemocnici se však dala zcela do pořádku a zapsala se do dějin olympiády. Kdo půjde v jejích stopách a nenechá se ničím zastavit?
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kopřivová a Dubovický svou lásku už netají. Najde i Jágr konečně tu pravou?

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Lucie Šafářová ukázala bříško. Její parťačka z kurtu bude za chvíli rodit

2. Dcera herečky Lucie Zedníčkové uklízí ve stájích

3. Jan Šťastný vyrazil se synem do kina. Prázdniny zatím tráví ve městě

4. Překyselení organismu. Jak vzniká a co s tím?

5. Kristina Kloubková a Václav Kuneš se po obnoveném vztahu chystají na dovolenou. Prozradili, kam pojedou

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn