Rusové smí i přes doping na olympiádu! Dočká se zvratu i Sáblíková?

Smiluje se olympijský výbor i nad Martinou Sáblíkovou a dá jí šanci nastoupit pod pěti kruhy v cyklistice?
 Ostatní sporty 
25. července 2016 13:18 / Facebook
Jejich plamínek naděje skoro pohasínal, když přišla překvapivá zpráva! Ruští sportovci se přece jen budou moct podívat na olympiádu, přestože Rusům hrozilo hromadné vyřazení kvůli dopingu. To se nakonec týká jen atletů a vzpěračů, o ostatních sportech rozhodnou jednotlivé svazy. Dočká se nečekaného zvratu i rychlobruslařka Martina Sáblíková, která chce pod pěti kruhy nastoupit v cyklistice, a nyní to vypadá, že nebude moct?

Mezinárodní olympijský výbor odmítl kolektivně potrestat celou ruskou výpravu zhruba o 400 sportovcích kvůli obřímu dopingovému skandálu. „Museli jsme najít rovnováhu mezi kolektivní odpovědností a právem jednotlivce. Každý by měl dostat šanci proti obvinění bojovat. Ctíme presumpci neviny, proto jsme zavedli přísná kritéria, která musí každý ruský sportovec splnit, pokud chce na hrách startovat,“ uvedl předseda výboru Thomas Bach.

Do Brazílie nepojede žádný sportovec, který byl v minulosti potrestaný za doping. Dále musí všichni reprezentanti Ruska projít dodatečnými mimosoutěžními kontrolami a sportovní svazy jednotlivých sportů se na jejich základě mají rozhodnout o jejich účasti na hrách.

Rusku přitom hrozilo vyřazení kvůli velkému dopingovému skandálu, kdy doping organizoval stát. Už v minulosti se však manipulovalo s odebranými vzorky. Doping mělo krýt ve spolupráci s tajnými službami i ministerstvo sportu. Kvůli celé aféře atletická federace vyloučila z olympiády ruské atlety, chybět budou také vzpěrači. Jak to bude u dalších sportů?

Změna přísného trestu znamená novou jiskru naděje pro Sáblíkovou. Ta si původně myslela, že se nominovala na olympiádu dobrým výsledkem na loňském světovém šampionátu. Jenomže to byla pouze jedna z podmínek, druhá požadovala kolektivní úspěch, což se českým cyklistkám nepodařilo. Sáblíková tak není v nominaci. Do Ria ale pojede a pokusí se výsledek zvrátit. Dostane šanci stejně jako ruští atleti a bude moct nastoupit?
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kopřivová a Dubovický svou lásku už netají. Najde i Jágr konečně tu pravou?

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Lucie Šafářová ukázala bříško. Její parťačka z kurtu bude za chvíli rodit

2. Dcera herečky Lucie Zedníčkové uklízí ve stájích

3. Jan Šťastný vyrazil se synem do kina. Prázdniny zatím tráví ve městě

4. Překyselení organismu. Jak vzniká a co s tím?

5. Kristina Kloubková a Václav Kuneš se po obnoveném vztahu chystají na dovolenou. Prozradili, kam pojedou

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn