Sáblíková je v Riu! Smilují se nad ní a povolí jí start v cylistice?

Sáblíková je v Riu de Janeiru i s trenérem Petrem Novákem. Zatím však není jasné, jestli vůbec dostane šanci závodit!
 Ostatní sporty 
30. července 2016 16:31 / Facebook
I když nemá jistotu startu, odjela česká rychlobruslařská královna Martina Sáblíková do Ria de Janeira! Chce se pokusit o to, aby dostala šanci závodit pod olympijskými kruhy v cyklistice! Uspěje a bude se moct postavit na start? Podporuje ji celý národ i prezident Miloš Zeman!

Příběh Sáblíkové zná celý svět! Úspěšná sportovkyně získala olympijské medaile v rychlobruslení a na dlouhých tratích nemá konkurenci. Rozhodla se však dostat se i na letní olympiádu, a proto brusle alespoň na čas vyměnila za kolo!

Když se loni při mistrovství světa umístila v časovce v první desítce, což byla podmínka pro účast na olympiádě, radovala se s celým svým týmem. Jenomže české cyklistky nesplnily druhou podmínku, aby se kvalifikovaly jako družstvo. Tuto podmínku český svaz opomněl, a proto až později vyšlo najevo, že Sáblíková do nominace nepatří!

Byla z toho smutná nejen Sáblíková, ale její kouč Petr Novák přímo zuřil. Zklamaní byli i fanoušci a celý národ, který sympatické sportovkyni účast přál. Olympijští vítězové v čele s legendární Věrou Čáslavskou dokonce psali šéfovi Mezinárodního olympijského výboru Thomasi Bachovi, aby Sáblíkové start povolil!

Přidal se k tomu i prezident Miloš Zeman a Bacha požádal, aby Sáblíkové udělil divokou kartu. Zatím však není jasné, zda Češka uspěje. Na olympiádu odjela a bude čekat na to, jak o ní rozhodnou. Sama Sáblíková už ve start příliš nedoufá a skeptičtí jsou i fanoušci. „Ač se nám to nemusí zamlouvat, pravidla hovoří jasně. Martina je prostě nesplnila. Že si to někdo na svazu není schopen ověřit, to je jen další část této tragikomedie. Myslím, že Martina nemá tuhle šaškárnu zapotřebí,“ uvedl jeden z fanoušků.

Lidé ale Sáblíkovou podporují. „Ať to dopadne jakkoliv, milujeme tě z celého srdce. Jsi naše zlatíčko, pracant, neuvěřitelný dříč a budeš pro nás vždycky příkladem píle, protože bez ní talent neznamená nic. Jsi rovněž příkladem pro všechny, že se nic dopředu nevzdává,“ napsala jedna z fanynek. Další si myslí, že úředníci mají strach z toho, že by Sáblíková zostudila favority cyklistiky! Bude mít šanci to dokázat?
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kopřivová a Dubovický svou lásku už netají. Najde i Jágr konečně tu pravou?

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Lucie Šafářová ukázala bříško. Její parťačka z kurtu bude za chvíli rodit

2. Dcera herečky Lucie Zedníčkové uklízí ve stájích

3. Jan Šťastný vyrazil se synem do kina. Prázdniny zatím tráví ve městě

4. Překyselení organismu. Jak vzniká a co s tím?

5. Kristina Kloubková a Václav Kuneš se po obnoveném vztahu chystají na dovolenou. Prozradili, kam pojedou

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn