Perfektní! Lotus s Fittipaldim a Binderem slaví letošní úspěchy

Pietro Fittipaldi to má jisté!
 Ostatní sporty 
16. dubna 2017 12:26 / Archiv
Čeští milovníci rychlých vozů mají důvod k radosti zejména díky české stáji Lotus, která se pere o vavříny v sérii Formule V8 3,5. V loňské sezoně sbírali úspěchy René Binder a Roy Nissany. Druhý jmenovaný sice z týmu odešel, ambice jsou však právem opět nejvyšší.

Důvod je jednoduchý – Pietro Fittipaldi! A začátek sezony na okruhu v Silverstone zatím napovídá, že skutečnost může být opravdu parádní.

Do nové sezony Lotus vstupoval s nejvyššími abmicemi. Aby také ne! Není příliš mnoho stájí napříč motoristickým světem, které se mohou chlubit, že mají pod smlouvou dva majitele tak slavných příjmení, jako právě Lotus. Tým kolem manažera Boba Vaříka tak logicky nemůže mít skromné cíle. „Určitě chceme v každém závodě nadcházející sezony útočit na pódium," netají se.

Lotus s Fittipaldim a Binderem zatím na jedničku.

Oba jezdci Lotusu mají rychlá auta v krvi, a to doslova. René Binder je totiž synovcem bývalého závodníka formule 1 Hanse Bindera a jeho otec Franz také závodil. Ještě slavnější je samozřejmě dědeček Pietra Fittipaldiho. Emerson vyhrál podnik nejrychlejších vozů planety hned dvakrát. Předsezónní testy navíc ukázaly, že jablko opravdu nepadá daleko od stromu.

Sportovci svůj úspěch potvrdili hned během první kvalifikace sezóny. Na okruhu v Silverstone zajeli první a druhý nejrychlejší čas. „Jsem strašně moc šťastný. Kvůli tomu jsem tady, abych dobře odváděl svoji práci," zářil štěstím Pietro. Je vidět, že mu svědčí i pobyt v Praze. Naše hlavní město si totiž zamiloval.

„Je tam krásně. A máte moc pěkný holky," culil se závodník. Jen o malinko pomalejší byl v Anglii jeho stájový kolega. „Máme silný tým, tohle je důkaz. Věřím, že se o nejvyšší příčky budeme prát v každém závodě," dodal Binder.

Jezdci tak zatím splňují přesně to, o čem snil management Lotusu. „S touto dvojicí nemůžeme chtít nic jiného, než vítězství. Kluci na to mají," měl jasno manažer stáje Bob Vavřík.

A co na to dvojnásobný mistr světa a dědeček Pietra Emerson Fittipaldi? ,,Mám samozřejme radost, dvojnásobné pole position v Silverstonu, to potěší každého. Team i jezdci podali super výkon. Jsem rád, že jsme se s Bobem Vavříkem a Tonym Charouzem domluvili a už se těším na sobotní a nedělní závody."

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Karel Gott sdílel foto z tajné oslavy narozenin! Co fanouškům vzkázal?

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Karolína Kurková je miliardářkou

2. Karel Gott už za pár dní vystoupí na festivalu i s rockovou kapelou Europe

3. Andrea Pomeje vyváděla a vykloubila si koleno

4. České Spajsky slaví 20 let. Skoro se nezměnily

5. Ivana Jirešová už měla dvě dovolené. Jaká je ale její vysněná destinace?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn