Nešťastnice Soukalová! Ze světového šampionátu pojede bez medaile

Smolařka! Gabriela Soukalová neměla na norském mistrovství světa štěstí a zůstala bez medaile.
 Zimní sporty 
13. března 2016 14:13 / Facebook
Podtrženo, sečteno! Biatlonistka Gabriela Soukalová bude letos bez medaile ze světového šampionátu v Norsku. V posledním závodě s hromadným startem na 12,5 kilometru sice sahala po cenném kovu, ale nakonec zůstala znovu těsně pod stupni vítězů!

Soukalová jela v závodu i s Veronikou Vítkovou, ta však chybovala hned na první položce a musela na trestné kolo. Přestože Soukalová poprvé zastřílela čistě, podruhé už přišla chyba a na trestné kolo musela taky.

Kvůli tomu ztratila a byla na konci druhé desítky. Jenomže další čistou střelbou a výborným běžeckým výkonem se opět dostala do bojů o medaile a podpořila ji i Vítková, se kterou jela ve dvojici na předních místech.

Vítková však na posledním stanovišti chybovala, zatímco Soukalová byla bezchybná a vyjela hned za vedoucí Francouzkou Marií Dorenovou-Habertovou. Jenomže ke své smůle měla přímo za zády dvě nejlepší běžkyně, a to Němku Lauru Dahlmeierovou a Finku Kaisu Mäkäräinenovou.

A právě to se jí stalo osudným, protože Finka nasadila takové tempo, že se jí stačila udržet jen Němka. Soukalová nemohla na jejich odskok zareagovat a bylo vymalováno. „V průběhu závodu jsem cítila, že to nejsem já. Byla jsem unavená a nebyla jsem schopná zmobilizovat síli,“ uvedla Soukalová.

První dojela Habertová, druhá nakonec Dahlmeierová a třetí Mäkäräinenová. Soukalová byla čtvrtá, Vítková vybojovala šesté místo. Soukalová tak nakonec skončila zase bez medaile. „Holmenkollen z hlediska trati a střelnice nepatří k mým oblíbeným destinacím. Snad najdu zbytek sil, abych se pokusila prát o prvenství ve Světovém poháru,“ dodala Soukalová, první žena Světového poháru.

Na mistrovství však značně ukrojila z jejího náskoku právě Francouzka Habertová, se kterou bude Soukalová bojovat na posledních závodech v Rusku. Má před ní náskok 34 bodů. Uhájí své prvenství?
◼ redakce sport / inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ

Víc už toho není

Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Karel Gott sdílel foto z tajné oslavy narozenin! Co fanouškům vzkázal?

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Karolína Kurková je miliardářkou

2. Karel Gott už za pár dní vystoupí na festivalu i s rockovou kapelou Europe

3. Andrea Pomeje vyváděla a vykloubila si koleno

4. České Spajsky slaví 20 let. Skoro se nezměnily

5. Ivana Jirešová už měla dvě dovolené. Jaká je ale její vysněná destinace?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn