Mezinárodní hokejová federace je mimo realitu. Zápasy Ligy mistrů nelákají, šéfové soutěže jsou přesto spokojeni!

Ke spokojenosti stačí směšná návštěvnost 3000 lidí na jeden zápas...
 Hokej 
08. října 2014 04:50 / Zdroj foto: Facebook německého klubu Adler Mannheim
Hokejová Liga mistrů měla být velkolepým projektem, který propojí evropské kluby a bude fungovat jako protipól rozpínající se KHL. V těchto dnech končí blesková základní část první sezony a tudíž je čas bilancovat.

Zápasy prvních pěti kol shlédlo přes 280 000 diváků na stadionech. To je na první pohled slušné číslo, ale jenom když pomineme fakt, že Ligu mistrů hraje až 44 klubů! Když zprůměrujeme návštěvnost všech klubů, vyjde nám pouze něco přes 3000 diváků na jeden zápas. A to skutečně není moc.

Ani druhé místo ve skupině vám nezaručí postup do osmifinále


Formát soutěže rovněž není příliš atraktivní. Liga mistrů má až jedenáct základních skupin a ani druhé místo po základní části vám nezaručí postup do vyřazovací fáze. Postupuje totiž jen pět týmů z druhých míst! Tahle divočina způsobuje, že většina klubů nemá motivaci a do zápasů Ligy mistrů posílají svá béčka. Mimochodem, týká se to i některých českých účastníků - v této souvislosti zdravíme do Zlína...

Překvapující ovšem je, že sama Mezinárodní hokejová federace IIHF je na svůj nový produkt hrdá a s první sezonou je spokojena. Provozní ředitel ligy Szymon Szemberg říká, že návštěvnost 3000 diváků na zápas je velice dobrá a prý další tisíce lidí sledují zápasy v televizi. S čísly je tedy IIHF velice spokojena a pocit funkcionářů je dobrý.

Tohle není vtip. Pan provozní ředitel tato slova skutečně řekl slovenskému deníku Šport. Další myšlenky ze zmíněného rozhovoru ani nemá moc cenu rozebírat. Pokud něco podobného řekne přední funkcionář IIHF, svědčí to pouze o tom, že celá organizace žije mimo realitu. Anebo, že celá soutěž vznikla pouze proto, aby vysloužilým funkcionářům zajistila trafiky.

Přenosy vysílá pouze placená televize. Mnoho lidí o zápasech ani neví...


Navíc, sledovanost evropského hokeje v televizi dosahuje neměřitelných hodnot, jelikož všechny zápasy českých týmů vysílá výhradně placená televize Slovak Sport. Když není žádný zápas v České televizi, drtivá většina diváků nemá ani ponětí, že se nějaká hokejová „Liga mistrů“ vůbec hraje.

První sezona této soutěže bude zanedlouho minulostí. Málokomu však bude chybět. Pokud chcete vidět, jak vypadá skutečně mistrovský produkt, doporučujeme fotbalovou soutěž téhož názvu. Tam ale české, ani slovenské kluby nenajdeme. Příští rok budou nicméně bojovat o postup až dva čeští zástupci a pak se možná leccos změní.
◼ redakce sport / inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jágr váží 120 kg! Aby se dostal do formy a zhubl, připravuje si takzvaný Jágrův salát

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Překyselení organismu. Jak vzniká a co s tím?

2. Kristina Kloubková a Václav Kuneš se po obnoveném vztahu chystají na dovolenou. Prozradili, kam pojedou

3. Těhotná Voříšková točí 3Bobule. Bříško maskuje

4. Nikol Buranská na fesťáku s maminkou. Vypadají jako sestry

5. Manželka Romana Vojtka chtěla být při svatbě vílou

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn